Mis on tarbimislaen või väikelaen?

Tarbimislaen on teistsuguse nimega tagatisega väikelaen, mis on inimeste seas väga populaarne ning Eestis laialt levinud. Tarbimislaene väljastavad enamus laenuandjatest ning tihtipeale saab seda taotleda ilma kodust välja minemata, saades raha veel samal päeval oma pangakontole.

Kui paljudel laenudel on kindlaks määratud sihtotstarve, siis tarbimislaenudel seda tehtud pole. On reisilaene, remondilaene, autolaene ning muid väiksemaid sptesiifilisi laenutooteid, kuid need erinevad tarbimislaenust just sellepoolest, et võite saadud laenuraha kasutada mistahes otstarbel.

soodne tarbimislaen, taotle tarbimislaenu

Milline laen on tarbimislaen?

Tarbimislaen on kiire ning mugav laenutoode. Kui teil on vaja summat, mis ei ületa 10-20 000 eurot, on mõistlik võtta just tarbimislaenu, näiteks auto või suvila ostmiseks. Kuigi, tarbimislaenude intressid on tunduvalt soodsamad kui näiteks kiirlaenudel on need siiski kõrgemad kui hüpoteek- või kodulaenudel. Seepärast tasub alati veenduda, eriti kinnisvara või auto ostmisel, kas poleks targem võtta selleks mõeldud spetsiifilist laenu.

Tarbimislaenu taotlemine

Kui te soovite taotleda tarbimislaenu, peaksite arvestama sellega, et laenuandja soovib kindlasti näha tõestust teie igakuisest sissetulekust (pangaväljavõte) ning kindlasti soovib laenuandja kontrollida, kas teil on kehtivaid maksehäireid Maksehäireregistris (loe: laen maksehäirega).

Tarbimislaenu taotlemine kui protsess on enamasti tehtud väga lihtsaks, kuna tegu on pigem väiksemate summadega ning laenuandjad teavad, et nende kliendid soovivad oma laenu kiirelt ja hõlpsalt kätte saada.

Summad, mida taotleda saate jäävad vahemikku 50-20 000€. Pikimad laenu tagasimakse perioodiks võib olla olenevalt teie poolt taotletava laenu suurusest kuni 7 aastat. Enamus juhtudel pakutakse aga tarbimislaene summas kuni 5000€ ning laenu antakse kuni 5-aasta peale.

Kui soovite tarbimislaenu taotleda, peaksite olema vähemalt 22- aastane ning omama püsivat ning igakuist sissetulekut palga, pensioni või mõne toetuse näol. On ka laenuandjaid, kes väljastavad laene alates 25 eluaastast, aga ka laenufirmasid, kes pakuvad tarbimislaenu juba alates 18 eluaastast.

Mis juhtudel tasub tarbimislaenu võtta?

Kasuks võib tulla tarbimislaenu võtmine juhtudel, kui teil on tekkinud ettenägematuid kulutusi või soovite näiteks minna reisima, või teha kodus remonti.

Nagu öeldud, pole tarbimislaenu kasutamisel sätestatud ühtegi piirangut, mis tähendab, et võite laenuraha kasutada just nendele asjadele või tegevustele, nagu te ise soovite.

Mis summas tarbimislaenu antakse?

Laenusumma, mida taotleda saate on otseselt sõltuv teie maksevõimeklusest, ehk teie väljaminekutest ning sissetulekutest, teistest laenukohustustest ning teie mineviku maksekäitumisest.

Kui palju tarbimislaenu võtmine maksab?

Parimal juhul võite leida tarbimislaene intressimääraga (krediidi kulukuse määr) vaid 6–8% aastas. Oluline on enne laenu taotlemist selgeks teha lepingutasu, laenu eest makstav koguintress ja muud esineda võivad tasud.

Eriti tasub jälgida lepingutasu määra, et soodne tarbimislaen ei muutuks selletõttu ootamatult kalliks, kuigi intress võib olla madal.

Võrreldes teiste populaarsemate laenuliikidega nagu kinnisvaralaen või laen auto ostmiseks, mis eeldavad tagatist, on küll tarbimislaenu intressimäär kõrgem, ent siiski kordades madalam kui seda on kiirlaenu intressimäär.

Seega on tarbimislaen hea valik, kui te ei soovi maksta kiirlaenu kõrget intressi, aga samas vajate raha kiiresti, ilma tagatiseta ning pigem väiksemat summat.

Soodsate tingimustega tarbimislaen

Tagatiseta tarbimislaenud intressiga al. 1.4% kuus. Taotle Raha24 koduleheküljelt!


Kokkuvõtted laenudest

Lugege pikemalt erinevatest levinud laenutoodetest ning nende omadustest

tarbimislaen
autolaen
kiirlaen
kodulaen