Kiirlaen

Tihti arvatakse, et kiirlaen toob kaasa endaga ainult liigselt kõrgeid kulusid ning kokkuvõttes on sellise laenu taotlemine halb mõte. Tegelikult on see üks kõige populaarsem tagatiseta laenuviis, mis annab võimaluse saada laenu kiirelt ja just täpselt sel hetkel, kui teil seda vaja on. Siin tahaksimegi teile seletada, kuidas ja miks tasub taotleda kiirlaenu ning millised on tavaliselt selle tingimused.

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on laen, mille puhul on tüüpiline laenu kättesaamine väga lühikese aja jooksul, sellega kaasnevad ka lühikesed tähtajad ehk tagasimakseperiood ning tavaliselt on võimalik saada kiirlaenu ainult väiksemate summade puhul. Kogu süsteem on üldjuhul üles ehitatud digitaalselt, ehk laenu taotlus käib peaaegu alati läbi elektrooniliste kanalite või mobiiltelefoni kaudu.

Kiirlaenud võivad teid aidata nii pisemate summade, näiteks 50 euro puhul, kui teil on kõigest natukene juurde vaja, et osta just need uued püksid, mis hetkel allahinnatud on või on soov teha ka mõni suurem ost, näiteks kui teie arvuti läheb ootamatult rikki ja teil on vaja osta uus arvuti 1600 euro eest.

Kiirlaenude intressid on kindlasti kõrgemad, kui muudel laenudel, kuid see kõik tulebki kiiruse arvelt, sest kiirlaenu võite kätte saada isegi kõigest 30 minutiga. Tegelikult tuleks meil siin mainida ka fakti, et kiirlaenude puhul pole vaja tagatist, mille pärast ka laenufirmad kindlustavad end kõrgemate intresside läbi. See on tegelikult suur mugavus laenuvõtjale, sest pole vaja riskida oma tagatise ehk vara kaotamisega, see teeb kogu laenuprotsessi kordi lihtsamaks, tekitab vähem stressi ja nii võib kogu laenu võtmine olla meeldivam.

kiirlaen, smslaen, smsraha, smsmoney

Kuidas taotleda kiirlaenu?

Kiirlaenu taotlemine on tõeliselt lihtne! Kiirlaenu taotlemiseks ongi vajalik ainult taotlus ja see ongi kõik. Otse loomulikult on vajalik piisav sissetulek ning sobiv majanduslik olukord. Mõningatel juhtudel on võimalik teha kogu protsess isegi kodust lahkumata. Sellisel juhul saate tuvastada oma isiku veebikaamera kaudu ning allkirjastada vajalikud dokumendid digitaalselt. See kõik on väga lihtne ja kiire, peate lihtsalt ise oma dokumenti näitama. Need laenufirmad, mis ei aksepteeri veebipõhist isikutuvastust, lasevad teha isikutuvastuse kas Omnivas või otse firma kontoris. Isikutuvastus on kohustuslik kiirlaenude puhul ning ilma selleta ei ole võimalik laenu saada.

Maksehäirete puhul pole kerge saada isegi kiirlaenu, kuid kui maksehäirest on möödunud kuid ning suudate tõendada, et olete nüüd maksevõimeline, võivad laenufirmad siiski anda teile kiirlaenu. Leia parim kiirlaen laenude võrdlusportaalist.

Tagasimakse ja muude laenude võtmine

Isegi kui kiirlaenude puhul on tagasimakseperiood lühem, võivad see siiski ulatuda isegi 3-5 aastani. Kiirlaenu võtmine ise ei sega muude laenude võtmist, kuid peaksite olema teadlik, et kui teil on soov taotleda näiteks kodulaenu ning olete endiselt maksmas kiirlaenu tagasimakseid, lisatakse see teie kuludele juurde ning selleläbi on teie maksuvõimekus ka madalam.

Soodsate tingimustega kiirlaen

Tagatiseta laenud intressiga al. 1,4% kuus. Taotle raha24.ee koduleheküljelt!


Kokkuvõtted laenudest

Lugege pikemalt erinevatest levinud laenutoodetest ning nende omadustest

tarbimislaen
autolaen
kiirlaen
kodulaen