Miks on hea valida tagatiseta autolaen?

Autolaenud jagunevad kaheks: laen uue auto soetamiseks ja laen olemasoleva auto tagatisel. Uue auto soetamiseks olev laen võib olla tagatisega või ilma.

Tagatiseta autolaenuga saab laenutaotleja osta igasuguse auto ja enamiku laenupakkujatega koostada sobiva tagasimakse graafiku. Nii saad osta kasutatud või veidi vanema auto.

Tagatisega autolaenu puhul on aga paljudel laenupakkujatel ostetavale autole seatud erinevaid piiranguid, mis võivad laenu saamist raskendada. Näiteks peavad auto turuväärtus ja üldine seisund vastama teatud normile. Kui see nii ei ole, võib juhtuda, et taotlejale kas ei aintagi laenu või tuleb see tagasi maksta kiiremini kui esialgu kokku lepitud.

tagatiseta autolaen

Milllistel puhkudel on tagatiseta laen parem valik?

Tagatisega laen on hea valik, kui kaalud auto soetamist eraisikult. Paljud Eestis müügis olevad autod ostetakse interneti vahendusel ja need on eelnevalt kasutuses olnud. Kuigi tagatisega autolaenu puhul saab auto osta ka erakuulutuse interneti portaalidest, on see oluliselt ladusam just tagatiseta laenu puhul. Nimelt ei ole vaja eralaenu puhul laenu otstarvet laenuandjale põhjendada ja just nii saab osta igasuguses seisukorras auto igalt võimalikult müüjalt.


Tagatiseta autolaenu puhul saad auto osta 100% ulatuses auto väärtusest. Vähem laenu, 50–90% auto ostusummast, antakse aga tagatisega laenu puhul. Ehk kui te ei ole eelnevalt auto ostmiseks raha kogunud, on mõistlikum valida just tagatiseta laen. See, kui palju te auto ostuks laenu saate võtta, oleneb juba teie maksekohustustest, eelnevast maksekäitumisest ja sissetulekute suurusest.


Tagatiseta autolaen on kasulik, kui teile on oluline madal intressimäär. Selle laenu puhul on keskmine intressimäär ca 18% aastas. Seda mõjutavad laenusumma ja laenuperiood aga ka taotleja rahalised väljaminekud ja sissetulekud.

Kasutatud auto ostmine autolaenuga

Juhul kui teil on tekkinud vajadus ja soov ette võtta linnasiseseid töö- ja erasõite oma autoga või nädalavahetuse retki linnast välja, ent autosalongidest sisse kiigates on autohinnad sellele soovile pidurit tõmmanud, võib autolaen ja kasutatud auto soetamine olla just see lahendus, mida otsinud olete.


Selliselt lähenedes võite leida turult palju rahakotisõbralikumaid lahendusi ja parema hinnaga sõidukeid, mis on oma kasutusomadustelt ja vastupidavuselt sama head kui tuttuued ja oma väärtust kiiresti kaotavad masinad autopoe säravate klaaside taga.

Auto ostmine kiirlaenuga — mõistlik?

Juba 1000 euro piires võite tegelikult eraisikute vahenduses autoturult avastada kasutatud autosid. Teinekord just väga hästi hoitud ja eeskirjade järgi edukalt ülevaatusi läbinud autosid, mida veel pikalt takistusteta kasutada saate. Kui aga seda summat kohe võtta ei ole, tulebki appi autolaen.


Autolaenu summa võib mõnel juhul alata alles 30000 eurost. Sel juhul võib olla abi just kiirlaenu firma poole pöördumisel ja nii võite leida soodsama laenupakkumise just teile sobiva, veidi soodsama hinnaga kasutatud auto soetamiseks.


Kuigi on soovitatav tarbeesemete, nagu auto ostuks, valida tarbimislaen või autolaen, on palju juhtumeid, kus laenu taotleja vajab soodsama toote soetamiseks sobilikku lahendust ja abi leitakse just kiirlaenu pakkujalt.


Kõige tähtsam on muidugi olla põhjalik ja tähelepanelik auto valimisel ja taustauuringu tegemisel, et laenuga soetatud sõiduk ja töövahend teid pikaajaliselt teeniks ja oleks investeeringut väärt.


Kas autolaenu saab maksehäiretega?

Laenu võib olla raske saada, kui teil on minevikus olnud maksehäireid. Kuidas toimida, kui on siiski vaja soetada uus sõiduvahend?


Autost on tänapäevaks saanud täiesti loomulik igapäevane tarbeese ja abiline, hoolimata sellest, et seda vaid ühe kuupalga eest kõik omale lubada ei saa.


Pole viga, ka varasemate maksehäirete puhul on siin lahendus olemas. Tähtsam on see, et nüüd on teie maksevõime paranenud ja igakuine sissetulek stabiilselt olemas. Mõnest laenufirmast on sellisel juhul siiski võimalik laenupakkumine saada.


Sellisel juhul: tagatisega autolaen. See tähendab, et laenu taotledes määrate sellesama ostetava sõiduvahendi laenu tagatiseks ja kui peaks tekkima olukord, kus te laenu tagasi maksta ei saa, jääb auto laenuandjale laenu katteks.


Kindlasti tuleb enne laenu taotlema asumist kannatlikult ja põhjalikult see vajadus läbi mõelda, eriti kui eelnevalt on olnud rahalisi raskusi. Taotlege laen, kui olete täiesti veendunud, et teie tulud ületavad kulusid olulisel määral ja teil on piisavalt vabu vahendeid igakuise laenumakse tagamiseks.

Soodsate tingimustega tagatiseta autolaen

Tagatiseta laenud intressiga al. 1,4% kuus. Taotle raha24.ee koduleheküljelt


Kokkuvõtted laenudest

Lugege pikemalt erinevatest levinud laenutoodetest ning nende omadustest

tarbimislaen
autolaen
kiirlaen
kodulaen